Anime nedir?

Japon veya Japon animasyonlarına benzer çizgi filmlere Anime denir. Sailormoon,Pokemon,Tsubasa…gibi çizgi filmler Animedir.
Animelerin her yaştan insana hitap eden konuları mevcuttur ve olağan ya da olağandışı her şey Animelerin konusu olabilir.

Animelerde yer alan karakterlerin özellikleri de diğer çizgi filmlerden farklılık gösterir. Konuşmaları, gülmeleri, ağlamaları, el-kol hareketleri farklıdır ve belli kuralları vardır. Bu karaketerlerin en belirgin özelliği de iri gözlü ve uzun bacaklı olmalarıdır.

Animelerde yar alan karakterlerin çizimleri kağıt üstünde Animatörler tarafından yapılır. Bilgisayarlarda oluşturulan sanal karakterler Anime değildir.

Anime ülkemizde ne kadar cizgi film ve cocukca olarak yansıtılsa da her yaş kesimine uygun olması da ayrı güzelliklerindendir. Kurgu ve Hikayesiyle coğu anime kendine bağlar izlerken. Bir dizi olarak düşünebilirsiniz. Sadece bu seferki usta cizerlerin ellerinden cıkma cizimlerdir.

47

47, bu siteyi düzenlemek için kendini adamış, Japonca Öğretmenliği bölümünde okuyan, yegâne ezik kişinin takma ismidir. Gerekli olmadığı sürece itibar etmeyiniz.

Bunları da sevebilirsiniz